Hunan GCE Technology Co.,Ltd
jeffreyth@hngce.com 86-731-86187065
Προϊόντα
Προϊόντα
Σπίτι > Προϊόντα > Σύστημα διαχείρισης μπαταρίας > BMS Υψηλής Τάσης 240S768V 160A Lifepo4 BMS 3A Ενεργή Εξισορρόπηση Λύση Αποθήκευσης Μπαταριών BMS Υψηλής Τάσης για Σταθερά ESS UPS Υψηλής Τάσης

BMS Υψηλής Τάσης 240S768V 160A Lifepo4 BMS 3A Ενεργή Εξισορρόπηση Λύση Αποθήκευσης Μπαταριών BMS Υψηλής Τάσης για Σταθερά ESS UPS Υψηλής Τάσης

Λεπτομέρειες προϊόντων

Τόπος καταγωγής: Κίνα

Μάρκα: GCE

Πιστοποίηση: CE TUV

Αριθμό μοντέλου: RBMS-S20-160A-768V

Όροι πληρωμής & ναυτιλίας

Ποσότητα παραγγελίας min: 2

Τιμή: Διαπραγματεύσιμα

Συσκευασία λεπτομέρειες: Τσάντα φυσαλίδων, αφρός, χαρτοκιβώτιο

Χρόνος παράδοσης: 20 εργάσιμες ημέρες

Όροι πληρωμής: T/T, L/C

συνομιλία τώρα
Επισημαίνω:

Lifepo4 BMS Υψηλής Τάσης 160A

,

BMS για Σταθερά ESS Υψηλής Τάσης

,

BMS Αποθήκευσης Μπαταριών Ενεργής Εξισορρόπησης

Εφαρμογή:
UPS BESS ηλιακό από το εμπορευματοκιβώτιο ESS πλέγματος ESS
Εγγύηση:
3 χρόνια για το RBMS και 1 έτος για το BMU/PCB
Δυναμικό:
240S768V
Ρεύμα:
160Α
Σειρά αριθ. πακέτων.:
240S
Εφαρμόσιμος τύπος κυττάρου:
Lifepo4 ΜΚΜ LTO
Ισορροπία:
200mA Παθητικό Ή 3A Ενεργό προαιρετικό
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο
Διάταξη ενότητες:
15S, 16S, 20S, 24S
Διάσταση:
482*180*500 χιλιοστά
Καθαρό Βάρος:
22 κιλά
Εφαρμογή:
UPS BESS ηλιακό από το εμπορευματοκιβώτιο ESS πλέγματος ESS
Εγγύηση:
3 χρόνια για το RBMS και 1 έτος για το BMU/PCB
Δυναμικό:
240S768V
Ρεύμα:
160Α
Σειρά αριθ. πακέτων.:
240S
Εφαρμόσιμος τύπος κυττάρου:
Lifepo4 ΜΚΜ LTO
Ισορροπία:
200mA Παθητικό Ή 3A Ενεργό προαιρετικό
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο
Διάταξη ενότητες:
15S, 16S, 20S, 24S
Διάσταση:
482*180*500 χιλιοστά
Καθαρό Βάρος:
22 κιλά
BMS Υψηλής Τάσης 240S768V 160A Lifepo4 BMS 3A Ενεργή Εξισορρόπηση Λύση Αποθήκευσης Μπαταριών BMS Υψηλής Τάσης για Σταθερά ESS UPS Υψηλής Τάσης
240S | 768V | 250A Σύστημα Διαχείρισης Μπαταριών Υψηλής Τάσης – Πλήρης Λύση Rack
Σχεδιασμένο ως πλατφόρμα διαχείρισης μπαταριών σε επίπεδο rack, έτοιμη προς χρήση, αυτό το σύστημα βασίζεται σε τρία ουσιαστικά δομικά στοιχεία που συνεργάζονται απρόσκοπτα – σχεδιασμένο ειδικά για να συνδυάζεται με μονάδες αποθήκευσης μπαταριών LFP (φωσφορικό σίδηρο λιθίου).
High Voltage BMS Complete Rack Solution
Πλήρη Στοιχεία Κιτ
  • Κύριος Ελεγκτής Rack (RBMS) × 1– Κωδικός Προϊόντος. RBMS07-S20-250A-768V
  • Μονάδες Παρακολούθησης Κυψελών (BMU) × 15– Κωδικός Προϊόντος. BMU08-16S8T48F, με κάθε μονάδα να επιβλέπει μια ομάδα 16 κυψελών
  • Αποκλειστικά Σετ Καλωδίων × 15– προσαρμοσμένα για μονάδες μπαταριών 16S, που αποτελούνται από τρεις διακριτούς τύπους καλωδίωσης:
    • Καλώδια δειγματοληψίας θερμοκρασίας πολλαπλών σημείείων & τάσης κυψελών
    • Καλώδια διασύνδεσης αλυσιδωτής σύνδεσης (θωρακισμένα, τύπου συνδετήρα Shenji) που συνδέουν τις μονάδες BMU σε σειρά
    • Αυτόνομα καλώδια τροφοδοσίας ανεμιστήρων ψύξης
Γενική Επισκόπηση Ελεγκτή BMU 12S-24S
Κάθε μονάδα slave αποστέλλεται με 8 ενσωματωμένους αισθητήρες θερμοκρασίας για ανίχνευση θερμοκρασίας. Η τάση τροφοδοσίας του ανεμιστήρα είναι 48V όταν εξυπηρετεί μονάδες 12S-16S και 12V για διαμορφώσεις 17S-24S. Η μονάδα διαβάζει τις τάσεις των κυψελών σε ένα παράθυρο 0-5V, δέχεται βοηθητική είσοδο 12V, καταναλώνει όχι περισσότερο από 20mA σε κατάσταση ηρεμίας και επικοινωνεί μέσω ενός βιομηχανικού διαύλου CAN2.0B που επιτρέπει σε πολλές μονάδες να δικτυωθούν σε αλυσιδωτή μορφή.
Universal Slave BMU Unit Diagram
Προδιαγραφές Καλωδίωσης & Καλωδίων
  • Καλώδια σήματος κυψελών: ενσωματωμένη κατασκευή πολλαπλών πυρήνων 18 ακίδων + 20 ακίδων· διαθέσιμα σε τυπικά μήκη 600 / 900 / 1200mm
  • Καλώδια αισθητήρων θερμοκρασίας: διαθέσιμα στις ίδιες τρεις βαθμίδες μήκους με τα καλώδια δειγματοληψίας τάσης
  • Καλώδια τροφοδοσίας ανεμιστήρα: σταθερό τυπικό μήκος 600mm
  • Καλωδίωση επικοινωνίας αλυσιδωτής σύνδεσης: θωρακισμένη καλωδίωση σειριακής σύνδεσης που συνδέει σε αλυσιδωτή μορφή τον κύριο ελεγκτή RBMS με κάθε slave BMU· η τελευταία BMU στην αλυσίδα διαθέτει εφεδρική θύρα για την τοποθέτηση αντίστασης τερματισμού 120Ω για την καταστολή του θορύβου ανάκλασης του διαύλου
Πλεονεκτήματα Κύριου Ελεγκτή Rack GCE
GCE Rack Master Controller Features
  • Ρουτίνες αυτοδιάγνωσης συν την 24ωρη παρακολούθηση της κατάστασης ολόκληρης της αλυσίδας μπαταριών· συμβατό με πρόσθετα πάνελ αφής HMI
  • Συμπαγής ελεγκτής σε επίπεδο rack με πολλαπλές στρατηγικές προστασίας πολλαπλών επιπέδων
  • Ενσωματωμένη ρουτίνα κατανομής ρεύματος διατηρεί τις παράλληλες συστοιχίες ομοιόμορφα φορτωμένες
  • Στοίβα πρωτοκόλλων συμβατή με σχεδόν όλες τις κύριες μάρκες μετατροπέων PCS και UPS
  • Ενσωματωμένη μνήμη υψηλής ταχύτητας συν υποδοχή SD για γενναιόδωρη τοπική καταγραφή δεδομένων
  • Αρχιτεκτονική τροφοδοσίας διπλής πηγής – εναλλασσόμενο ρεύμα δικτύου με εφεδρεία μπαταρίας – για πλεονασμό τροφοδοσίας
  • Προαιρετικές εξωτερικές οθόνες αφής 4,3" ή 7" επιτρέπουν την επεξεργασία παραμέτρων επί τόπου
Τεχνικές Προδιαγραφές Κύριου Ελεγκτή Rack 768V / 250A
Στοιχείο Δεδομένα
Κατηγορία Σύστημα διαχείρισης μπαταριών rack υψηλής τάσης (HV RBMS)
Κωδικός προϊόντος RBMS07-S20-250A-768V
Διακοπτικό υλικό Δύο σταδίων: επαφέας υψηλής τάσης πίσω από αυτόματο διακόπτη MCCB
Ονομαστικό συνεχές ρεύμα ±250A· ανεκτή κορυφή βραχείας διάρκειας 500A
Παράθυρο DC 96-1000VDC – βελτιστοποιημένο για αλυσίδες LFP 240S στα 768V
Σφάλμα μέτρησης ρεύματος Εντός 1% της πλήρους κλίμακας
Θύρα πλευράς PCS RS485 ή CAN, επιλέξιμη
Δίαυλος πλευράς slave Αλυσιδωτή σύνδεση CAN
Σύνδεση SBMS πολλαπλών rack Υποστηρίζεται RS485 / CAN
Σύνδεση EMS Ethernet TCP/IP
Ενημερώσεις υλικολογισμικού Απομακρυσμένο φλας IAP – δεν απαιτείται αποσυναρμολόγηση ντουλαπιού
HMI Πρόσθετη οθόνη για ανάγνωση/εγγραφή παραμέτρων
Παρακολούθηση μόνωσης Πρόσθετη μονάδα· συνιστάται όπου η τάση στοίβας υπερβαίνει τα 300V
Εκκίνηση DC από χαμηλή τάση Προαιρετική μονάδα τροφοδοσίας HV επιτρέπει την εκκίνηση από την πλευρά της μπαταρίας
Ξηρές επαφές Όχι στάνταρ· μπορούν να προστεθούν κατόπιν αιτήματος
Χωρητικότητα BMU Έως 20 slaves ανά master
Βοηθητική τροφοδοσία Ονομαστική 24VDC (παράθυρο 18-28VDC)
Κατανάλωση ισχύος ≤20W τυπική (2-καλωδίου: ≤15W· 3-καλωδίου κεντρικής σύνδεσης: ≤25W)
Μορφή Σασί rack 4U, Π440 × Υ178 × Β600 mm
Είσοδος καλωδίου Πρόσβαση από μπροστά για είσοδο και έξοδο – φιλικό προς τη συντήρηση
Κεντρική σύνδεση Προαιρετική λειτουργία μέσης σύνδεσης 3 καλωδίων
Βάρος (καθαρό) 28kg
Βαθμός προστασίας περιβλήματος IP20, προορίζεται για εσωτερικά ντουλάπια ESS
Δοκιμή μόνωσης Αντέχει 2800VDC για ένα λεπτό με διαρροή κάτω από 1mA
Τυπικές χρήσεις Φωτοβολταϊκοί σταθμοί με αποθήκευση, αυτόνομες/εκτός δικτύου τοποθεσίες, C&I και οικιακά ESS, μικροδίκτυα, βιομηχανική τροφοδοσία DC 220V, εφεδρική τροφοδοσία UPS
Αρχιτεκτονική Ελέγχου 3 Επιπέδων
Η αρχιτεκτονική χωρίζει την επίβλεψη σε τρεις σαφώς διαχωρισμένες βαθμίδες, καθεμία με τη δική της ευθύνη:
  • Επίπεδο 1 (BMU): οι μονάδες slave βρίσκονται πιο κοντά στις κυψέλες, καταγράφοντας μετρήσεις τάσης και θερμοκρασίας ανά κυψέλη
  • Επίπεδο 2 (RBMS): ο κύριος ελεγκτής rack ενοποιεί όλη την επίβλεψη για ένα ντουλάπι μπαταριών
  • Επίπεδο 3 (SBMS): ένας κεντρικός ελεγκτής στοίβας συντονίζει έως και 15 κύριους ελεγκτές rack ταυτόχρονα
Εκτελείτε ένα συμπαγές έργο ενός ντουλαπιού; Παραλείψτε εντελώς το SBMS – μια διάταξη δύο επιπέδων BMU + RBMS το χειρίζεται μια χαρά.
Τι Περιλαμβάνεται στη Συσκευασία
  • Μονωτικά καλύμματα για ακροδέκτες HV: δύο μαύρα καλύμματα (2-καλωδίου) ή τέσσερα μαύρα καλύμματα (παραλλαγή κεντρικής σύνδεσης 3 καλωδίων), μαζί με δύο πορτοκαλί καλύμματα
  • Ένα θωρακισμένο καλώδιο επικοινωνίας 6 πυρήνων 2μ για σύνδεση RBMS ↔ PCS/SBMS
  • Μία πρίζα εισόδου AC με δυνατότητα καλωδίωσης (ονομαστική 250V / 10A)
  • Ένα μπλοκ ακροδεκτών 4 ακίδων σε βήμα 5,08mm για καλωδίωση ξηρών επαφών
  • Ένας τερματιστής διαύλου 120Ω, προ-εκχωρημένος για την τελευταία μονάδα στην αλυσίδα
  • Ένα σετ μπλοκ ακροδεκτών 4 ακίδων για σύνδεση εξωτερικής οθόνης
BMS System Package Contents
Συχνές Ερωτήσεις
Κατασκευάζετε εσωτερικά ή μεταπωλείτε;
Κατασκευάζουμε τα πάντα μόνοι μας – η παραγωγική μας μονάδα βρίσκεται εντός της Ζώνης Οικονομικής & Τεχνολογικής Ανάπτυξης Changsha, και καλωσορίζουμε ανοιχτά ελέγχους εργοστασίων και περιηγήσεις.
Είναι δυνατή μια δοκιμαστική μονάδα πριν από την ανάληψη όγκου;
Ναι. Δείγματα δοκιμών μπορούν να παρασχεθούν ώστε το εργαστήριό σας να επικυρώσει την απόδοση και να επιβεβαιώσει την καταλληλότητα του έργου πριν από μια μαζική παραγγελία.
Ποιες χημείες κυψελών υποστηρίζει;
Τρεις κύριες χημείες αποθήκευσης: LFP, NMC και LTO.
Πόσο χρόνο διαρκεί η παραγωγή;
Δεκαπέντε έως είκοσι εργάσιμες ημέρες καλύπτουν τις τυπικές κατασκευές· οι παραλλαγές κατ' παραγγελία τιμολογούνται ξεχωριστά.
Ποιοι είναι οι όροι πληρωμής σας;
Η τηλεγραφική μεταφορά εκ των προτέρων είναι η προεπιλογή μας. Για μεγάλες παραγγελίες είμαστε ανοιχτοί στη συζήτηση εναλλακτικών όπως οι πιστωτικές επιστολές.
Κάλυψη εγγύησης;
Τρία χρόνια για το πλήρες σετ, συμπεριλαμβανομένης της δωρεάν επισκευής ή αντικατάστασης υλικού όπου η ζημιά δεν οφείλεται σε υπαιτιότητα του χρήστη.
Μπορούν να προσαρμοστούν χαρακτηριστικά σε ένα έργο;
Ναι – εντός των ορίων MOQ μπορούμε να προσαρμόσουμε πρωτόκολλα, σημεία ρύθμισης προστασίας και διεπαφές επέκτασης.
Πώς ελέγχεται η ποιότητα στη γραμμή παραγωγής;
Πολλαπλές πύλες επιθεώρησης: έλεγχος εισερχόμενων υλικών, έλεγχοι συναρμολόγησης PCB, δοκιμή πλήρους φορτίου, και δοκιμή αντοχής HV.
Ποιοι εμπορικοί όροι ισχύουν;
Οι παραγγελίες κάτω των 5.000 USD αποστέλλονται EXW· μεγαλύτερες παραγγελίες συνήθως αποστέλλονται FOB. Δείγματα αποστέλλονται μέσω DHL, UPS ή FedEx.
Είναι δύσκολη η εγκατάσταση;
Καθόλου. Αυτό το σύστημα τέταρτης γενιάς φτάνει με ένα πλήρες σετ καλωδίωσης και σαφώς εκτυπωμένες ετικέτες καλωδίωσης – κάθε εξουσιοδοτημένος ηλεκτρολόγος μπορεί να το συναρμολογήσει απευθείας από το εγχειρίδιο.
Τι αξία κερδίζει ο τελικός χρήστης;
Η λογική φόρτισης/εκφόρτισης κλειστού βρόχου σε συνδυασμό με την ενεργή εξισορρόπηση διατηρεί την μπαταρία υγιή μακροπρόθεσμα: λιγότερες βλάβες, υψηλότερη απόδοση κύκλου και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
Βασικά Στοιχεία Ασφάλειας Εγκατάστασης & Συντήρησης
  • Επικίνδυνες τάσεις DC υπάρχουν εντός αυτού του περιβλήματος. Το άνοιγμα του σασί είναι αυστηρά αποκλειστικό για εξουσιοδοτημένο προσωπικό.
  • Εάν ενεργοποιηθεί η προστασία HV δεύτερου σταδίου, περιμένετε τουλάχιστον ένα λεπτό πριν επανακλείσετε τον διακόπτη.
  • Πάντα να ενεργοποιείτε πρώτα τον διακόπτη DC πλευράς PCS πριν από τον κύριο ελεγκτή RBMS – αυτή η ακολουθία αποτρέπει τις υπερτάσεις εισροής.
  • Μόνο μονωμένα εργαλεία χειρός, χωρίς εξαιρέσεις.
  • Μην αγγίζετε τις εργοστασιακά βαθμονομημένες βασικές παραμέτρους.
  • Σε περίπτωση πυρκαγιάς, χρησιμοποιήστε πυροσβεστήρες ξηράς σκόνης ή πυροσβεστική άμμο – τίποτα άλλο.
  • Σχεδιάζετε μακροχρόνια διακοπή λειτουργίας; Ανοίξτε πρώτα τον κύριο διακόπτη.
  • Ποτέ μην ψεκάζετε νερό πάνω στη μονάδα.
Περιβαλλοντικές Προδιαγραφές
  • Παράθυρο περιβάλλοντος: -20°C έως +45°C· μείωση ισχύος ισχύει πέραν των 45°C
  • Σχετική υγρασία: 5-75% RH, χωρίς συμπύκνωση
  • Πιστοποιημένο κατά GB/T 16935.1, GB/T 17626.2 και GB/T 17626.5
  • Σήμανση CE σύμφωνα με IEC62477-1 και EN61000-6-2/4· πλήρως συμβατό με RoHS
Πεδία Εφαρμογής
  • Φωτοβολταϊκοί σταθμοί μεγάλης κλίμακας επί εδάφους με αποθήκευση
  • Αυτόνομες και εκτός δικτύου εφαρμογές ισχύος
  • Εγκαταστάσεις μείωσης αιχμής για εμπορικές & βιομηχανικές χρήσεις
  • Οικιακά ντουλάπια μπαταριών
  • Σταθεροποίηση μικροδικτύων (υποστήριξη συχνότητας & τάσης)
  • Εργοστάσια εφεδρικής τροφοδοσίας UPS για βιομηχανική χρήση
  • Βοηθητική τροφοδοσία DC 220V για υποσταθμούς
BMS System Industrial Applications
Παρόμοια προϊόντα
GCE Smart BMS για Lifepo4 150S 480V 125ah CAN / RS485 Επικοινωνία Βίντεο
GCE 90s 288V 50A Master Slave BMS με 15s BMU CAN RS485 ΛΑΝ πρωτόκολλο Βίντεο
OEM 120S 384V LifePO4 BMS Υψηλή τάση με 15s 16s Slave BMU Βίντεο
Πάρτε την καλύτερη τιμή