Hunan GCE Technology Co.,Ltd
jeffreyth@hngce.com 86-731-86187065
Προϊόντα
Προϊόντα
Σπίτι > Προϊόντα > υψηλή τάση bms > GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Λεπτομέρειες προϊόντων

Τόπος καταγωγής: Κίνα

Μάρκα: GCE

Πιστοποίηση: CE/RoHS/MSDS

Αριθμό μοντέλου: RBMS-S24H-125A-144

Όροι πληρωμής & ναυτιλίας

Ποσότητα παραγγελίας min: 2 σετ

Τιμή: 686

Συσκευασία λεπτομέρειες: Χάρτινο κουτί

Χρόνος παράδοσης: 15 ημέρες

Όροι πληρωμής: T/T,L/C,D/P

Δυνατότητα προσφοράς: 100000 σετ

συνομιλία τώρα
Επισημαίνω:

3U HV BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

,

45S 125A υψηλής τάσης BMS

,

144V BMS με εγγύηση

μέγεθος χαρτοκιβωτίου:
71,5*59*23 εκ
Σχέδιο:
Ο Κύριος και ο Σκλάβος χωρίστηκαν
Σύνδεση δικτύου:
Ανεξάρτητο, Υβριδικό, Εναλλακτικό.
Εφαρμογή:
Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας, τροφοδοσία UPS, αποθήκευση ενέργειας Βιομηχανική/Εμπορική/Ο
OEM/ODM:
Δεκτός
Δυναμικό:
144V
Πρωτόκολλο Επικοινωνίας:
Modbus TCP
Εγγύηση:
3 χρόνια για RBMS, 1 έτος για BMU/PCB
Όνομα προϊόντος:
Σύστημα διαχείρισης μπαταρίας υψηλής τάσης BMS
Ανακοίνωση:
RS485/CAN/LAN/Bluetooth
Μέγεθος προϊόντος:
482*132*500mm
Εξισορρόπηση:
Παθητικό ή Ενεργό Οπτικό
Μικτό βάρος:
19 κιλά
Τύπος μπαταρίας:
Μπαταρία λιθίου/LiFePO4/LFP/Nmc/Lto
Λειτουργία:
Διαχείριση Ισοζυγίου Κυττάρου, Προστασία Ασφάλειας
Ψύξη:
Αερόψυξη
Ρεύμα:
125Α
μέγεθος χαρτοκιβωτίου:
71,5*59*23 εκ
Σχέδιο:
Ο Κύριος και ο Σκλάβος χωρίστηκαν
Σύνδεση δικτύου:
Ανεξάρτητο, Υβριδικό, Εναλλακτικό.
Εφαρμογή:
Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας, τροφοδοσία UPS, αποθήκευση ενέργειας Βιομηχανική/Εμπορική/Ο
OEM/ODM:
Δεκτός
Δυναμικό:
144V
Πρωτόκολλο Επικοινωνίας:
Modbus TCP
Εγγύηση:
3 χρόνια για RBMS, 1 έτος για BMU/PCB
Όνομα προϊόντος:
Σύστημα διαχείρισης μπαταρίας υψηλής τάσης BMS
Ανακοίνωση:
RS485/CAN/LAN/Bluetooth
Μέγεθος προϊόντος:
482*132*500mm
Εξισορρόπηση:
Παθητικό ή Ενεργό Οπτικό
Μικτό βάρος:
19 κιλά
Τύπος μπαταρίας:
Μπαταρία λιθίου/LiFePO4/LFP/Nmc/Lto
Λειτουργία:
Διαχείριση Ισοζυγίου Κυττάρου, Προστασία Ασφάλειας
Ψύξη:
Αερόψυξη
Ρεύμα:
125Α
GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης Κατασκευαστής BMS BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Κύρια σημεία με μια ματιά

  • Ευρεία προσαρμοστικότητα τάσης: Υποστηρίζει εύρος τάσης DC 192-1000V και ρεύμα 0-250A, ταιριάζοντας απόλυτα με συστήματα αποθήκευσης ενέργειας μεγάλης κλίμακας (10KWh-1000MWh) και εφαρμογές μπαταριών λιθίου UPS.
  • Αξιόπιστη Προστασία & Μακροζωία: Εξοπλισμένο με ολοκληρωμένες λειτουργίες αυτοελέγχου και στρατηγικές προστασίας πολλαπλών επιπέδων, προστατεύοντας αποτελεσματικά την ασφάλεια της μπαταρίας και παρατείνοντας τον κύκλο ζωής της μπαταρίας.
  • Αρθρωτός & Επεκτάσιμος Σχεδιασμός: Υιοθετεί κατανεμημένη αρχιτεκτονική για εύκολη συναρμολόγηση, αποσφαλμάτωση και συντήρηση. Υποστηρίζει έως και 432 κυψέλες μπαταρίας σε σειρά και κλιμακώνεται για να καλύψει έργα διαφόρων μεγεθών.
  • Πλούσια Συμβατότητα Επικοινωνίας: Διαθέτει πολλαπλές διεπαφές (RS485, CAN, Ethernet) και ευέλικτα πρωτόκολλα, συνδέοντας απρόσκοπτα με PCS τρίτων και συστήματα διαχείρισης ενέργειας.
  • Διαισθητική Οθόνη HMI: Ενσωματωμένη οθόνη υψηλής ευκρίνειας εμφανίζει δεδομένα λειτουργίας σε πραγματικό χρόνο.
  • Σταθερή Απόδοση: Βιομηχανικού τύπου, ανθεκτικός στη σκόνη και αντι-παρεμβολικός σχεδιασμός, προσαρμόσιμος σε σκληρά περιβάλλοντα εργασίας (-20~60℃)

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Εφαρμογές:

1.ESS: Συστήματα αποθήκευσης ενέργειας και αποθήκευση μπαταριών

2.Solar Storage: Αποθήκευση ηλιακής φωτοβολταϊκής και ανανεώσιμης ενέργειας

3.C&I Storage: Εμπορική και βιομηχανική αποθήκευση ενέργειας

4.UPS: UPS υψηλής τάσης και συστήματα εφεδρικής τροφοδοσίας

5.BESS: BESS σε ράφι και σε κοντέινερ

Λειτουργία:

1. Παρακολούθηση: Τάση κυψέλης, Ρεύμα, Θερμοκρασία 

2. Υπολογισμός: Εκτίμηση SOC, Εκτίμηση SOH και υπολογισμός SOP

3. Προστασία: υπερ-φόρτιση, υπερ-εκφόρτιση, υπερ-ρεύμα, υπερ-θερμοκρασία και προστασία από βραχυκύκλωμα.Ανίχνευση σφαλμάτων, Καταγραφή σφαλμάτων και Συναγερμός σφαλμάτωνΔιαχείριση Σφαλμάτων: Ανίχνευση σφαλμάτων, Καταγραφή σφαλμάτων και Συναγερμός σφαλμάτων5. 

Επικοινωνία: CAN, RS485 και Ethernet6. 

Εξισορρόπηση: Ενεργή Εξισορρόπηση και Παθητική ΕξισορρόπησηΛεπτομέρειες προϊόντος

Προδιαγραφές:    Οδηγίες


Λεπτομέρειες

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήσηGCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήσηGCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήσηGCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση


Ονομαστικό Ρεύμα

100A (Μέγιστο 125A)

Μέγ. Τάση

150V, 350V, 750V (Προαιρετικό)

Κατανάλωση Ενέργειας ≤ 15W
Ακρίβεια Δειγματοληψίας Ρεύματος ±1%FS(50A); ±1%FS(150A)
Ακρίβεια Δειγματοληψίας Τάσης 0.5%FS(1000V)
Τιμή Σφάλματος Εκτίμησης SOC ≤ 5%
Τάση Αντοχής Μόνωσης 2800VDC
<1mA 1min IP20 Επίπεδο Προστασίας
IP20 Μέγεθος (Π×Υ×Β)482 × 132 × 500 (mm)
Καθαρό Βάρος ~ 10Kg
Θύρα Επικοινωνίας με BMU CAN
Θύρα Επικοινωνίας με UPS RS485/CAN
Θύρα Επικοινωνίας με SBMS RS485/CAN
Επικοινωνία με Λογισμικό Παρακολούθησης Διαθέσιμο
Διαχείριση Φόρτισης & Εκφόρτισης Μπαταρίας Διαθέσιμο
Διαχείριση Θερμοκρασίας Μπαταρίας Διαθέσιμο
Αναβάθμιση IAP Μέγιστες 2 έξοδοι ξηρής επαφής
Ρύθμιση Παραμέτρων Προστασίας Συστήματος Μέγιστες 2 έξοδοι ξηρής επαφής
Προστασία από Βραχυκύκλωμα Μέγιστες 2 έξοδοι ξηρής επαφής
Λειτουργία Προ-φόρτισης Μέγιστες 2 έξοδοι ξηρής επαφής
Έλεγχος Παράλληλης Κυκλοφορίας Διαθέσιμο
Καταγραφή Συμβάντων Μέγιστες 2 έξοδοι ξηρής επαφής
Ξηρή Επαφή Μέγιστες 2 έξοδοι ξηρής επαφής
Εκκίνηση DC Διαθέσιμο (τροφοδοτούμενο από μπαταρία, εμπορική τροφοδοσία ως σήμα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης)
Εταιρικό προφίλ •Hunan GCE Technology Co Ltd Η GCE είναι μια εξέχουσα εταιρεία υψηλής τεχνολογίας που ιδρύθηκε το 2012, εξειδικευμένη στην έρευνα, ανάπτυξη και κατασκευή Συστημάτων Διαχείρισης Μπαταριών Λιθίου Υψηλής Τάσης BMS Με έδρα την Τσανγκσά της Κίνας. Η εταιρεία έχει χτίσει μια παγκόσμια φήμη ως κορυφαίος προμηθευτής έξυπνων λύσεων διαχείρισης μπαταριών για συστήματα αποθήκευσης ενέργειας και εφεδρικής τροφοδοσίας.
•Η κύρια δραστηριότητά μας επικεντρώνεται σε λύσεις BMS υψηλής απόδοσης προσαρμοσμένες για εφαρμογές υψηλής τάσης που κυμαίνονται από 96V έως 1500V. Παρέχουμε μια ολοκληρωμένη σειρά προϊόντων, συμπεριλαμβανομένων ενσωματωμένων BMS 30S έως 75S και συστημάτων τριών επιπέδων master slave 60S έως 270S. Αυτά τα προϊόντα χρησιμοποιούνται ευρέως σε Συστήματα Αποθήκευσης Ενέργειας Κλίμακας Κοινής Ωφέλειας BESS, Βιομηχανικά και Εμπορικά ESS, Αναβαθμίσεις Μπαταριών Λιθίου UPS Κέντρων Δεδομένων και Μικροδίκτυα. •Οι βασικές δυνάμεις της GCE έγκεινται σε πάνω από μια δεκαετία αφοσιωμένης εμπειρίας Ε&Α στην τεχνολογία υψηλής τάσης. Τα έξυπνα συστήματα διαχείρισης μας χρησιμοποιούν διεθνώς κορυφαίους αλγορίθμους για ακρίβεια SOC μικρότερη από 3 τοις εκατό και προηγμένες στρατηγικές προστασίας ασφαλείας που αποτρέπουν αποτελεσματικά τη θερμική διαφυγή και παρατείνουν τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Έχουμε αναπτύξει επιτυχώς πάνω από 10.000 σετ BMS ετησίως σε περισσότερες από 80 χώρες, παρέχοντας ένα αποδεδειγμένο ιστορικό σταθερότητας και αξιοπιστίας.

•Η εγκατάσταση παραγωγής μας είναι εξοπλισμένη με προηγμένες γραμμές παραγωγής και μια επαγγελματική τεχνική ομάδα, διασφαλίζοντας ικανότητα προμήθειας 1000 σετ ανά μήνα. Η ποιότητα είναι το θεμέλιο των λειτουργιών μας. Η GCE έχει λάβει πιστοποιήσεις CE, RoHS και MSDS και ακολουθεί αυστηρά πρότυπα διαχείρισης ποιότητας ISO. Κάθε μονάδα υποβάλλεται σε αυστηρή τεχνική επικύρωση, συμπεριλαμβανομένων δοκιμών μόνωσης υψηλής τάσης και αντιστοίχισης πρωτοκόλλου επικοινωνίας για παγκόσμιες μάρκες μετατροπέων όπως Deye, Huawei και Sungrow. Υποστηρίζουμε τα προϊόντα μας με ολοκληρωμένη εγγύηση 3 ετών για μονάδες Master BMS και 1 έτους για PCBs, παρέχοντας στους παγκόσμιους συνεργάτες μας τεχνική βεβαιότητα και ηρεμία.

Εργοστασιακό προφίλ

Η Hunan GCETechnology Co, Ltd, είναι μια εταιρεία υψηλής τεχνολογίας που ειδικεύεται στην Ε&Α και παραγωγή λύσεων BMS υψηλής τάσης, πιστοποιημένη κατά CE. Με πάνω από 10 χρόνια εμπειρίας, προσφέρουμε BMS με εύρη τάσης από 12V έως 1500V και ρεύματα έως 500A, που χρησιμοποιούνται ευρέως σε UPS και στατικά ESS. Καινοτομούμε συνεχώς για να παρέχουμε αποτελεσματικές λύσεις αποθήκευσης ενέργειας λιθίου για τους πελάτες μας.

Συσκευασία & Αποστολή

Συμμετοχή σε εμπορικές εκθέσεις

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα

Γιατί να μας επιλέξετεΜε πάνω από μια δεκαετία εμπειρίας σε BMS υψηλής τάσης, η GCE παρέχει αξιόπιστες και επαγγελματικές λύσεις διαχείρισης μπαταριών για συστήματα ESS, BESS, UPS και ηλιακής αποθήκευσης ενέργειας. Συνδυάζουμε ισχυρές δυνατότητες Ε&Α, αυστηρό ποιοτικό έλεγχο, ευέλικτες υπηρεσίες OEM/ODM και έμπειρη τεχνική υποστήριξη για να διασφαλίσουμε σταθερή απόδοση και ομαλή ενσωμάτωση συστήματος. Από την επιλογή προϊόντος έως την αντιστοίχιση επικοινωνίας και την υποστήριξη μετά την πώληση, συνεργαζόμαστε στενά με τους πελάτες μας για να παρέχουμε λύσεις που μπορούν να εμπιστευτούν.

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήσηGCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Παγκόσμιος κορυφαίος κατασκευαστής BMS υψηλής τάσης

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Υψηλή Τάση & Υψηλό Ρεύμα – Υποστηρίζει έως 750V και 125A ονομαστικό ρεύμα, συμβατό με 200 κυψέλες σε σειρά, ιδανικό για στατική αποθήκευση μεγάλης κλίμακας.

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Ευέλικτη Αρχιτεκτονική – Λειτουργεί σε αυτόνομη λειτουργία (BMU+RBMS) ή σε παράλληλη λειτουργία συστάδας (BMU+RBMS+SBMS), επιτρέποντας εύκολη επέκταση συστήματος.

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Ανώτερη Ασφάλεια & Προστασία – Παρέχει προστασία από βραχυκύκλωμα 20kA (απόκριση 20ms), λειτουργία προ-φόρτισης και διπλές εξόδους ξηρής επαφής για έλεγχο έκτακτης ανάγκης.

Καθολική Επικοινωνία – Εξοπλισμένο με RS485, CAN, Ethernet και ξηρές επαφές. Υποστηρίζει τυπικά πρωτόκολλα και προσαρμοσμένη προσαρμογή firmware για τις περισσότερες μάρκες PCS/Inverter/UPS.

Πλήρης Ιχνηλασιμότητα Δεδομένων – Ενσωματωμένη μνήμη 5.000 συμβάντων + προαιρετική καταγραφή κάρτας SD, καθώς και οθόνη HMI (4.3″/7″) για παρακολούθηση και διάγνωση σε πραγματικό χρόνο.

  • Ανθεκτικό & Τοποθετούμενο σε Ράφι – Τυπικός σχεδιασμός 3U 19 ιντσών, καλωδίωση από μπροστά προς τα έξω, IP20, λειτουργεί από -20℃ έως 55℃, με πιστοποίηση ασφαλείας CE.
  • Συχνές Ερωτήσεις
  • Ε: Ποια εύρη τάσης και ρεύματος υποστηρίζει το GCE BMS για συστήματα αποθήκευσης ενέργειας;
  • Α: Το GCE BMS καλύπτει τάση DC 192-1500V και ρεύμα 0-500A, συμβατό με συστήματα αποθήκευσης ενέργειας 10KWh-1000MWh και εφαρμογές μπαταριών λιθίου UPS, καλύπτοντας διαφορετικές κλίμακες έργων.
  • Ε: Προσφέρει η GCE προσαρμογή για BMS και ποιες είναι οι απαιτήσεις για δωρεάν ενσωμάτωση λογότυπου;
  • Α: Ναι, υποστηρίζουμε προσαρμογή μικρών παρτίδων (από 5 μονάδες). Για μεμονωμένες παραγγελίες RBMS 20+ μονάδων, παρέχεται δωρεάν ενσωμάτωση λογότυπου στην οθόνη χωρίς επιπλέον κόστος.

GCE 3U HV BMS 45S 125A 144V BMS Υψηλής τάσης BMS κατασκευαστής BMS για εμπορική βιομηχανική χρήση

Ε: Ποιες διεπαφές επικοινωνίας και πρωτόκολλα υποστηρίζει το GCE BMS;

Α: Το GCE BMS είναι εξοπλισμένο με διεπαφές RS485, CAN και Ethernet, συμβατό με ευέλικτα πρωτόκολλα. Συνδέεται απρόσκοπτα με PCS τρίτων και συστήματα διαχείρισης ενέργειας για ομαλή μετάδοση δεδομένων.

Ε: Πώς αποδίδει το GCE BMS σε ακραία περιβάλλοντα θερμοκρασίας;

Α: Το BMS μας διαθέτει βιομηχανικό σχεδιασμό, προσαρμοζόμενο σε σκληρές συνθήκες -20~60℃. Με προηγμένους αλγορίθμους θερμικής διαχείρισης, διασφαλίζει σταθερή λειτουργία σε περιοχές υψηλής ή χαμηλής θερμοκρασίας όπως η Νοτιοανατολική Ασία και η Αφρική.

Ε: Πώς μπορώ να κάνω μια παραγγελία;

Α: Επικοινωνήστε μαζί μας μέσω email ή τηλεφώνου.

Παρόμοια προϊόντα
GCE υψηλής τάσης BMS για Lifepo4 μπαταρία 384V 120S 96V-1000V Βίντεο
UPS ESS υψηλής τάσης BMS 160S 512V 400A 500A με CANBUS RS485 Βίντεο
GCE 64s υψηλής τάσης BMS, Lifepo4 BMS 100a Rs485 CAN επικοινωνία Βίντεο