Λεπτομέρειες προϊόντων
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: GCE
Πιστοποίηση: CE/RoHS/MSDS
Αριθμό μοντέλου: RBMS-S23-125A-480
Όροι πληρωμής & ναυτιλίας
Ποσότητα παραγγελίας min: 2 σετ
Τιμή: 764
Συσκευασία λεπτομέρειες: Χάρτινο κουτί
Χρόνος παράδοσης: 15 ημέρες
Όροι πληρωμής: T/T,L/C,D/P
Δυνατότητα προσφοράς: 100000 σετ
|
Εφαρμογή:
|
Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας, τροφοδοσία UPS, αποθήκευση ενέργειας Βιομηχανική/Εμπορική/Ο
|
Δυναμικό:
|
480V
|
Πρωτόκολλο Επικοινωνίας:
|
Modbus TCP
|
μέγεθος χαρτοκιβωτίου:
|
71,5*59*23 εκ
|
Ψύξη:
|
Αερόψυξη
|
Μέγεθος προϊόντος:
|
482*132*500mm
|
Σύνδεση δικτύου:
|
Ανεξάρτητο, Υβριδικό, Εναλλακτικό.
|
Μικτό βάρος:
|
19 κιλά
|
Λειτουργία:
|
Διαχείριση Ισοζυγίου Κυττάρου, Προστασία Ασφάλειας
|
Όνομα προϊόντος:
|
Σύστημα διαχείρισης μπαταρίας υψηλής τάσης BMS
|
OEM/ODM:
|
Δεκτός
|
Τύπος μπαταρίας:
|
Μπαταρία λιθίου/LiFePO4/LFP/Nmc/Lto
|
Σχέδιο:
|
Ο Κύριος και ο Σκλάβος χωρίστηκαν
|
Εξισορρόπηση:
|
Παθητικό ή Ενεργό Οπτικό
|
Ρεύμα:
|
125Α
|
Εγγύηση:
|
3 χρόνια για RBMS, 1 έτος για BMU/PCB
|
Ανακοίνωση:
|
RS485/CAN/LAN/Bluetooth
|
|
Εφαρμογή:
|
Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας, τροφοδοσία UPS, αποθήκευση ενέργειας Βιομηχανική/Εμπορική/Ο
|
|
Δυναμικό:
|
480V
|
|
Πρωτόκολλο Επικοινωνίας:
|
Modbus TCP
|
|
μέγεθος χαρτοκιβωτίου:
|
71,5*59*23 εκ
|
|
Ψύξη:
|
Αερόψυξη
|
|
Μέγεθος προϊόντος:
|
482*132*500mm
|
|
Σύνδεση δικτύου:
|
Ανεξάρτητο, Υβριδικό, Εναλλακτικό.
|
|
Μικτό βάρος:
|
19 κιλά
|
|
Λειτουργία:
|
Διαχείριση Ισοζυγίου Κυττάρου, Προστασία Ασφάλειας
|
|
Όνομα προϊόντος:
|
Σύστημα διαχείρισης μπαταρίας υψηλής τάσης BMS
|
|
OEM/ODM:
|
Δεκτός
|
|
Τύπος μπαταρίας:
|
Μπαταρία λιθίου/LiFePO4/LFP/Nmc/Lto
|
|
Σχέδιο:
|
Ο Κύριος και ο Σκλάβος χωρίστηκαν
|
|
Εξισορρόπηση:
|
Παθητικό ή Ενεργό Οπτικό
|
|
Ρεύμα:
|
125Α
|
|
Εγγύηση:
|
3 χρόνια για RBMS, 1 έτος για BMU/PCB
|
|
Ανακοίνωση:
|
RS485/CAN/LAN/Bluetooth
|
GCE 160S 125A 512V BMS Ανώτατη τάση κατασκευαστής BMS για αποθήκευση ενέργειας για UPS Lithium Packs Προστασία υπερήτασης
![]()
1.ESS:Συστήματα αποθήκευσης ενέργειας και αποθήκευση μπαταριών
2Ηλιακή αποθήκευση:Ηλιακή φωτοβολταϊκή ενέργεια και αποθήκευση ανανεώσιμης ενέργειας
3Αποθήκευση:Εμπορική και βιομηχανική αποθήκευση ενέργειας
4Υ.Π.Σ.:Συστήματα υψηλής τάσης UPS και εφεδρικής τροφοδοσίας
5- Μπές.Εγκατασταθείσα σε ράφι και σε δοχεία BESS
1.Παρακολούθηση:Η τάση, το ρεύμα, η θερμοκρασία του κυψελού
2.Υπολογισμός:Εκτίμηση SOC, εκτίμηση SOH και υπολογισμός SOP
3.Προστασία: Τελειώσαμε.-φόρτιση, υπερφόρτιση, υπερστροφή, πάνω-θερμοκρασία και προστασία από βραχυκύκλωμα.
4.Διαχείριση σφαλμάτων:Ανίχνευση σφαλμάτων, καταγραφή σφαλμάτων και συναγερμός σφαλμάτων
5.Επικοινωνία:CAN, RS485 και Ethernet
6.Αποθεματικό:Ενεργός ισορροπία και παθητική ισορροπία
![]()
![]()
![]()
![]()
|
Οδηγίες |
Λεπτομέρειες |
| Κατηγοριοποιημένο ρεύμα | 100A (μέγιστο 125A) |
| Μέγιστη τάση | 150V, 350V, 750V (προαιρετικό) |
| Κατανάλωση ενέργειας | ≤ 15W |
| Σήμερα ακρίβεια δειγματοληψίας | ± 1% FS ((50A); ± 1% FS ((150A) |
| Ακριβότητα δειγματοληψίας τάσης | 00,5% FS ((1000V) |
| Αξία σφάλματος εκτίμησης SOC | ≤ 5% |
| Μόνωση Αντιστέκεται στην τάση | 2800VDC < 1mA 1min IP20 |
| Επίπεδο προστασίας | IP20 |
| Μέγεθος (W × H × D) | 482 × 132 × 500 (mm) |
| Καθαρό βάρος | ~ 10 κιλά |
| Λιμένας επικοινωνίας με BMU | Μπορεί να |
| Πύλη επικοινωνίας με UPS | RS485/CAN |
| Λιμένας επικοινωνίας με το SBMS | RS485/CAN |
| Επικοινωνία με λογισμικό παρακολούθησης | Ethernet |
| Διαχείριση φόρτισης και εκφόρτισης μπαταρίας | Διαθέσιμο |
| Διαχείριση θερμοκρασίας μπαταρίας | Διαθέσιμο |
| Αναβάθμιση του IAP | Διαθέσιμο |
| Ρυθμίσεις παραμέτρων προστασίας συστήματος | Διαθέσιμο |
| Προστασία από βραχυκύκλωμα | Διαθέσιμο (750V 20KA 20ms) |
| Λειτουργία προφόρτισης | Διαθέσιμο |
| Έλεγχος παράλληλης κυκλοφορίας | Διαθέσιμο |
| Καταγραφή γεγονότων | Διαθέσιμα (5000) |
| Συναντήματα σε ξηρά | Μέγιστο 2 εξόδους ξηρής επαφής |
| Ξεκίνηση με συνεχές ρεύμα | Διαθέσιμη (ηλεκτρική μπαταρία, εμπορική ισχύς ως σήμα ενεργοποίησης/αποσύνδεσης) |
•Η Hunan GCE Technology Co Ltd GCE είναι μια εξέχουσα εταιρεία υψηλής τεχνολογίας που ιδρύθηκε το 2012, ειδικευμένη στην έρευνα, ανάπτυξη,και κατασκευή συστημάτων διαχείρισης μπαταριών υψηλής τάσης λιθίου BMS με έδρα τη ChangshaΗ εταιρεία έχει αποκτήσει παγκόσμια φήμη ως κορυφαίος προμηθευτής λύσεων έξυπνης διαχείρισης μπαταριών για συστήματα αποθήκευσης ενέργειας και εφεδρικής ενέργειας.
•Η βασική μας δραστηριότητα επικεντρώνεται σε λύσεις BMS υψηλών επιδόσεων προσαρμοσμένες για εφαρμογές υψηλής τάσης που κυμαίνονται από 96V έως 1500V.συμπεριλαμβανομένων των ενσωματωμένων συστημάτων BMS 30S έως 75S και των συστημάτων αρχιτεκτονικής τριών επιπέδων master slave 60S έως 270SΤα προϊόντα αυτά χρησιμοποιούνται ευρέως στα συστήματα αποθήκευσης ενέργειας σε μεγάλη κλίμακα, στα βιομηχανικά και εμπορικά συστήματα BESS, στα κέντρα δεδομένων UPS, στις αναβαθμίσεις μπαταριών λιθίου και στα μικροσύνδετα δίκτυα.
•GCE core strengths lie in over a decade of dedicated R and D experience in high voltage technology Our intelligent management systems utilize international leading algorithms for SOC precision of less than 3 percent and advanced safety protection strategies that effectively prevent thermal runaway and extend battery life We have successfully deployed over 10000 sets of BMS annually across more than 80 countries providing a proven track record of stability and reliability
•Our production facility is equipped with advanced manufacturing lines and a professional technical team ensuring a supply capacity of 1000 sets per month Quality is the foundation of our operations GCE has obtained CE RoHS and MSDS certifications and follows rigorous ISO quality management standards Every unit undergoes strict technical validation including high voltage insulation testing and communication protocol matching for global inverter brands like Deye Huawei and Sungrow We stand by our products with a comprehensive 3 year warranty for Master BMS units and 1 year for PCBs providing our global partners with technical certainty and peace of mind
![]()
![]()
Hunan GCETechnology Co, Ltd,είναι μια εταιρεία υψηλής τεχνολογίας που ειδικεύεται στην έρευνα και ανάπτυξη και την παραγωγή λύσεων BMS υψηλής τάσης με πιστοποίηση CE.προσφέρουμε BMS με τάσεις από 12V έως 1500V και ρεύματα έως 500A ευρέως χρησιμοποιούνται σε UPS και σταθερό ESSΚαινοτομούμε συνεχώς για να παρέχουμε αποθηκευτικές συσκευές για τις μπαταρίες ιθίου στους πελάτες μας.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Με πάνω από μια δεκαετία εμπειρίας στο BMS υψηλής τάσης, η GCE παρέχει αξιόπιστες και επαγγελματικές λύσεις διαχείρισης μπαταριών για συστήματα αποθήκευσης ηλεκτρικής ενέργειας ESS, BESS, UPS και ηλιακής ενέργειας.Συνδυάζουμε ισχυρές δυνατότητες Ε& Α, αυστηρός έλεγχος ποιότητας, ευέλικτες υπηρεσίες OEM/ODM και έμπειρη τεχνική υποστήριξη για τη διασφάλιση σταθερής απόδοσης και ομαλής ενσωμάτωσης του συστήματος.Από την επιλογή του προϊόντος μέχρι την ανταλλαγή επικοινωνιών και την υποστήριξη μετά την πώληση, συνεργαζόμαστε στενά με τους πελάτες μας για να παρέχουμε λύσεις που μπορούν να εμπιστευτούν.
Παγκόσμιος κορυφαίος κατασκευαστής υψηλής τάσης
![]()
Ε: Ποια εύρη τάσης και ρεύματος υποστηρίζει το GCE BMS για συστήματα αποθήκευσης ενέργειας;
Α: Το GCE BMS καλύπτει τάση 192-1500V συνεχούς ρεύματος και ρεύμα 0-500A, συμβατό με συστήματα αποθήκευσης ενέργειας 10KWh-1000MWh και εφαρμογές μπαταριών λιθίου UPS, καλύπτοντας τις διαφορετικές ανάγκες κλίμακας έργου.
Ε: Προσφέρει η GCE προσαρμογή για το BMS, και ποιες είναι οι απαιτήσεις για δωρεάν ενσωμάτωση λογότυπου;
Α: Ναι, υποστηρίζουμε την προσαρμογή μικρών παρτίδων (αρχίζοντας από 5 μονάδες). Για ενιαίες παραγγελίες RBMS 20+ μονάδων, παρέχεται δωρεάν ενσωμάτωση λογότυπου στην οθόνη χωρίς επιπλέον κόστος.
Ε: Ποιες επικοινωνιακές διεπαφές και πρωτόκολλα υποστηρίζει το GCE BMS;
Α: Το GCE BMS είναι εξοπλισμένο με διεπαφές RS485, CAN και Ethernet, συμβατές με ευέλικτα πρωτόκολλα.Συνδέεται απρόσκοπτα με PCS τρίτων και συστήματα διαχείρισης ενέργειας για ομαλή μετάδοση δεδομένων.
Ε: Πώς λειτουργεί το GCE BMS σε περιβάλλοντα ακραίων θερμοκρασιών;
Α: Το BMS μας διαθέτει βιομηχανικό σχεδιασμό, προσαρμόζεται σε σκληρές συνθήκες -20~60°C. Με προηγμένους αλγόριθμους θερμικής διαχείρισης,εξασφαλίζει σταθερή λειτουργία σε περιοχές υψηλής θερμοκρασίας ή χαμηλής θερμοκρασίας όπως η Νοτιοανατολική Ασία και η Αφρική.
Ε: Πώς μπορώ να κάνω μια παραγγελία;
Α: Επικοινωνήστε μαζί μας μέσω email ή τηλεφώνου.