Λεπτομέρειες προϊόντων
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: GCE
Πιστοποίηση: CE/RoHS/MSDS
Αριθμό μοντέλου: RBMS-S20-250A-240
Όροι πληρωμής & ναυτιλίας
Ποσότητα παραγγελίας min: 2 σετ
Τιμή: 803
Συσκευασία λεπτομέρειες: Χάρτινο κουτί
Χρόνος παράδοσης: 15 ημέρες
Όροι πληρωμής: T/T,L/C,D/P
Δυνατότητα προσφοράς: 100000 σετ
|
μέγεθος χαρτοκιβωτίου:
|
70*59*27cm
|
Ψύξη:
|
Αερόψυξη
|
Μέγεθος προϊόντος:
|
482*180*500 χιλιοστά
|
Σύνδεση δικτύου:
|
Ανεξάρτητο, Υβριδικό, Εναλλακτικό.
|
Μικτό βάρος:
|
24,5 κιλά
|
Λειτουργία:
|
Διαχείριση Ισοζυγίου Κυττάρου, Προστασία Ασφάλειας
|
Όνομα προϊόντος:
|
Σύστημα διαχείρισης μπαταρίας υψηλής τάσης BMS
|
OEM/ODM:
|
Δεκτός
|
Τύπος μπαταρίας:
|
Μπαταρία λιθίου/LiFePO4/LFP/Nmc/Lto
|
Σχέδιο:
|
Ο Κύριος και ο Σκλάβος χωρίστηκαν
|
Εξισορρόπηση:
|
Παθητικό ή Ενεργό Οπτικό
|
Εφαρμογή:
|
Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας, τροφοδοσία UPS, αποθήκευση ενέργειας Βιομηχανική/Εμπορική/Ο
|
Δυναμικό:
|
240V
|
Πρωτόκολλο Επικοινωνίας:
|
Modbus TCP
|
Ρεύμα:
|
250α
|
Εγγύηση:
|
3 χρόνια για RBMS, 1 έτος για BMU/PCB
|
Ανακοίνωση:
|
RS485/CAN/LAN/Bluetooth
|
|
μέγεθος χαρτοκιβωτίου:
|
70*59*27cm
|
|
Ψύξη:
|
Αερόψυξη
|
|
Μέγεθος προϊόντος:
|
482*180*500 χιλιοστά
|
|
Σύνδεση δικτύου:
|
Ανεξάρτητο, Υβριδικό, Εναλλακτικό.
|
|
Μικτό βάρος:
|
24,5 κιλά
|
|
Λειτουργία:
|
Διαχείριση Ισοζυγίου Κυττάρου, Προστασία Ασφάλειας
|
|
Όνομα προϊόντος:
|
Σύστημα διαχείρισης μπαταρίας υψηλής τάσης BMS
|
|
OEM/ODM:
|
Δεκτός
|
|
Τύπος μπαταρίας:
|
Μπαταρία λιθίου/LiFePO4/LFP/Nmc/Lto
|
|
Σχέδιο:
|
Ο Κύριος και ο Σκλάβος χωρίστηκαν
|
|
Εξισορρόπηση:
|
Παθητικό ή Ενεργό Οπτικό
|
|
Εφαρμογή:
|
Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας, τροφοδοσία UPS, αποθήκευση ενέργειας Βιομηχανική/Εμπορική/Ο
|
|
Δυναμικό:
|
240V
|
|
Πρωτόκολλο Επικοινωνίας:
|
Modbus TCP
|
|
Ρεύμα:
|
250α
|
|
Εγγύηση:
|
3 χρόνια για RBMS, 1 έτος για BMU/PCB
|
|
Ανακοίνωση:
|
RS485/CAN/LAN/Bluetooth
|
GCE HV BMS 75S 250A 240V BMS Υψηλής τάσης BMS Αρθρωτός Σχεδιασμός BMU Ηλιακό BMS με Ενεργή Εξισορρόπηση 3A για Ηλιακή Φωτοβολταϊκή Αποθήκευση
![]()
1.ESS: Συστήματα αποθήκευσης ενέργειας και αποθήκευση μπαταριών
2.Solar Storage: Ηλιακή Φωτοβολταϊκή και αποθήκευση ανανεώσιμης ενέργειας
3.C&I Storage: Εμπορική και βιομηχανική αποθήκευση ενέργειας
4.UPS: Υψηλής τάσης UPS και συστήματα εφεδρικής τροφοδοσίας
5.BESS: BESS σε ράφι και σε κοντέινερ
1. Παρακολούθηση: Τάση Κυψέλης, Ρεύμα, Θερμοκρασία
2. Υπολογισμός: Εκτίμηση SOC, Εκτίμηση SOH και Υπολογισμός SOP
3. Προστασία: υπερ-4. θερμοκρασία και προστασία βραχυκυκλώματος.4. Διαχείριση Σφαλμάτων:
Ανίχνευση σφαλμάτων, Καταγραφή σφαλμάτων και Συναγερμός σφαλμάτων5. Επικοινωνία:
CAN, RS485 και Ethernet6. Εξισορρόπηση:
Ενεργή Εξισορρόπηση και Παθητική ΕξισορρόπησηΛεπτομέρειες προϊόντοςΠροδιαγραφές:
![]()
![]()
![]()
![]()
Λεπτομέρειες
|
Ονομαστικό Ρεύμα |
125A, 160A, 250A (Προαιρετικό) |
| Μέγ. Τάση | 150V, 350V, 750V, 1000V (Χρήση σύμφωνα με την ονομαστική τάση) |
| Κατανάλωση Ενέργειας | ≤ 15W |
| Ακρίβεια Δειγματοληψίας Ρεύματος | ±1%FS(50A); ±1%FS(300A) |
| Τάση Αντοχής Μόνωσης | 2800VDC |
| <1mA 1min IP20 | Επίπεδο ΠροστασίαςIP20 |
| Μέγεθος (Π×Υ×Β) | 482 × 180 × 500 (mm) |
| Καθαρό Βάρος | ~22Kg |
| Θύρα Επικοινωνίας με BMU | CAN |
| Θύρα Επικοινωνίας με UPS | RS485/CAN |
| Θύρα Επικοινωνίας με SBMS | Ethernet |
| Επικοινωνία με Λογισμικό Παρακολούθησης | Ethernet |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -20℃~60℃ |
| Υγρασία Περιβάλλοντος Λειτουργίας | 5%~75%RH |
| Πιστοποίηση Ασφαλείας | CE: IEC62477-1 EN61000-6-2/4 |
| Ρύθμιση παραμέτρων προστασίας συστήματος | Διαθέσιμο |
| Προστασία βραχυκυκλώματος | Διαθέσιμο(5000) |
| Λειτουργία προ-φόρτισης | Διαθέσιμο |
| Έλεγχος παράλληλης κυκλοφορίας | Διαθέσιμο(5000) |
| Καταγραφή συμβάντων | Διαθέσιμο(5000) |
| Ξηρή επαφή | Μέγιστες 2 έξοδοι ξηρής επαφής |
| DC τροφοδοσία Εκκίνηση | Διαθέσιμο (τροφοδοτούμενο από μπαταρία, εμπορική τροφοδοσία ως σήμα ενεργοποίησης / απενεργοποίησης) |
| Εταιρικό προφίλ | •Hunan GCE Technology Co Ltd Η GCE είναι μια εξέχουσα εταιρεία υψηλής τεχνολογίας που ιδρύθηκε το 2012, εξειδικευμένη στην έρευνα, ανάπτυξη και κατασκευή Συστημάτων Διαχείρισης Μπαταριών Λιθίου Υψηλής Τάσης BMS Με έδρα την Τσανγκσά της Κίνας. Η εταιρεία έχει χτίσει μια παγκόσμια φήμη ως κορυφαίος προμηθευτής έξυπνων λύσεων διαχείρισης μπαταριών για συστήματα αποθήκευσης ενέργειας και εφεδρικής τροφοδοσίας. |
•Οι βασικές δυνάμεις της GCE έγκεινται σε πάνω από μια δεκαετία αφοσιωμένης εμπειρίας Ε&Α στην τεχνολογία υψηλής τάσης. Τα έξυπνα συστήματα διαχείρισης μας χρησιμοποιούν διεθνώς κορυφαίους αλγορίθμους για ακρίβεια SOC μικρότερη από 3 τοις εκατό και προηγμένες στρατηγικές προστασίας ασφαλείας που αποτρέπουν αποτελεσματικά τη θερμική διαφυγή και παρατείνουν τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Έχουμε αναπτύξει επιτυχώς πάνω από 10.000 σετ BMS ετησίως σε περισσότερες από 80 χώρες, παρέχοντας ένα αποδεδειγμένο ιστορικό σταθερότητας και αξιοπιστίας.
•Η εγκατάσταση παραγωγής μας είναι εξοπλισμένη με προηγμένες γραμμές παραγωγής και μια επαγγελματική τεχνική ομάδα, διασφαλίζοντας χωρητικότητα εφοδιασμού 1000 σετ ανά μήνα. Η ποιότητα είναι το θεμέλιο των λειτουργιών μας. Η GCE έχει λάβει πιστοποιήσεις CE RoHS και MSDS και ακολουθεί αυστηρά πρότυπα διαχείρισης ποιότητας ISO. Κάθε μονάδα υποβάλλεται σε αυστηρή τεχνική επικύρωση, συμπεριλαμβανομένων δοκιμών μόνωσης υψηλής τάσης και αντιστοίχισης πρωτοκόλλου επικοινωνίας για παγκόσμιες μάρκες μετατροπέων όπως Deye Huawei και Sungrow. Στεκόμαστε δίπλα στα προϊόντα μας με ολοκληρωμένη εγγύηση 3 ετών για μονάδες Master BMS και 1 έτους για PCBs, παρέχοντας στους παγκόσμιους συνεργάτες μας τεχνική βεβαιότητα και ηρεμία.
Εργοστασιακό προφίλ
Hunan GCETechnology Co, Ltd,
![]()
![]()
Συσκευασία & ΑποστολήΣυμμετοχή σε εμπορικές εκθέσεις
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Υψηλή Τάση & Υψηλό Ρεύμα – Υποστηρίζει έως 750V και ονομαστικό ρεύμα 125A, συμβατό με 200 κυψέλες σε σειρά, ιδανικό για στατική αποθήκευση μεγάλης κλίμακας.
Ευέλικτη Αρχιτεκτονική – Λειτουργεί σε αυτόνομη (BMU+RBMS) ή παράλληλη λειτουργία συστάδας (BMU+RBMS+SBMS), επιτρέποντας εύκολη επέκταση συστήματος.
![]()
Ε: Προσφέρει η GCE προσαρμογή για BMS και ποιες είναι οι απαιτήσεις για δωρεάν ενσωμάτωση λογότυπου;
Α: Ναι, υποστηρίζουμε προσαρμογή μικρών παρτίδων (από 5 μονάδες). Για μεμονωμένες παραγγελίες RBMS 20+ μονάδων, παρέχεται δωρεάν ενσωμάτωση λογότυπου στην οθόνη χωρίς επιπλέον κόστος.
Ε: Ποιες διεπαφές επικοινωνίας και πρωτόκολλα υποστηρίζει το GCE BMS;
Α: Το GCE BMS είναι εξοπλισμένο με διεπαφές RS485, CAN και Ethernet, συμβατό με ευέλικτα πρωτόκολλα. Συνδέεται απρόσκοπτα με PCS τρίτων και συστήματα διαχείρισης ενέργειας για ομαλή μετάδοση δεδομένων.
Ε: Πώς αποδίδει το GCE BMS σε ακραία περιβάλλοντα θερμοκρασίας;
Α: Το BMS μας διαθέτει βιομηχανικό σχεδιασμό, προσαρμοζόμενο σε σκληρές συνθήκες -20~60℃. Με προηγμένους αλγορίθμους θερμικής διαχείρισης, διασφαλίζει σταθερή λειτουργία σε περιοχές υψηλής ή χαμηλής θερμοκρασίας όπως η Νοτιοανατολική Ασία και η Αφρική.
Ε: Πώς μπορώ να κάνω μια παραγγελία;
Α: Επικοινωνήστε μαζί μας μέσω email ή τηλεφώνου.